RAPORT 2017: DZIECI

Raport dzieci cover6 marca 2016 roku podsumowaliśmy projekt RAPORT 2016: SPRAWIEDLIWI, oficjalnie rozpoczęliśmy także nasz nowy projekt edukacyjny RAPORT 2017: DZIECI. W wydarzeniu wziął udział prezydent Krzysztof Piątkowski, Kurator Oświaty Grzegorz Wierzchowski, Ocalała z Holocaustu Irena Szczurek oraz uczniowie i nauczyciele łódzkich szkół. Na stronie Klubu Kuriera będziemy informować na bieżąco o działaniach w ramach projektu.

 

 Projekt RAPORT 2017: DZIECI odbędzie się w ramach całorocznego cyklu "Dzieci XXI", w ramach którego przygotowanych zostanie wiele wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych o dzieciach i dla dzieci. Pretekstem do organizacji tego projektu stała się przypadająca na 2017 rok 75. rocznica Wielkiej Szpery - podczas której z łódzkiego getta Niemcy wywieźli na pewną śmierć 15 tys. dzieci do 10 roku życia, 75. rocznica założenia obozu dla dzieci polskich przy ul. Przemysłowej oraz 75. rocznica likwidacji obozu cygańskiego, gdzie połowę więźniów stanowiły dzieci.

Projekt RAPORT 2016: SPRAWIEDLIWI podsumowanie:

Przez 2016 rok zrealizowaliśmy 23 wydarznia edukacyjne i kulturalne. Na zajęciach w sumie było blisko 3800 dzieci z Łodzi i regionu. Dwa razy z redaktorami kwartalnika byliśmy w Lublinie i w Markowej, wydaliśmy ponad 20 tysięcy numerów Raportu, który trafił do 20 instytucji w całej Polsce!

Projekt został zrealizowany dzieki dofinansowaniu z Muzeum Historii Polski w ramach programu Patriotyzmu Jutra.