IPN

Instytut Pamięci Narodowej Oddziałowa Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Łodzi za sygn. S 61/07/Zk prowadzi śledztwo w sprawie zbrodni dokonanych na terenie Litzmannstadt Ghetto w Łodzi w latach 1940-1944 przez funkcjonariuszy państwa niemieckiego.

Prowadzone postępowanie karne ma za zadanie ujawnienie i udokumentowanie faktów zbrodni popełnionych na osadzonych w getcie osobach narodowości żydowskiej. W dużej mierze ujawnienie dokonanych w getcie zbrodni było możliwe w oparciu osobowe źródła dowodowe tj. zeznania świadków.

W związku z powyższym Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Łodzi zwraca się z gorącą prośbą do wszystkich świadków zbrodni popełnionych na terenie Litzmannstadt Ghetto w Łodzi, którzy wezmą osobisty udział w obchodach Rocznicy Likwidacji przez Niemców Litzmannstadt Ghetto w Łodzi, o wyrażenie zgody na utrwalenie wspomnień z okresu pobytu w getcie przez prokuratora IPN w formie protokołu przesłuchania w charakterze świadka.

Świadkowie tamtych zdarzeń oraz członkowie rodzin ofiar tych zbrodni oraz osoby posiadające istotne dla potrzeb śledztwa informacje proszone są o listowne, telefoniczne, mailowe lub osobiste zgłoszenie się do siedziby tutejszej Komisji.

Korespondencje prosimy kierować na adres:

  Oddziałowa Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Łodzi, 90-440 Łódź, ul. Piotrkowska 149, tel./fax +48 42 637-78-47 +48 42 637-70-79, +48 42 636-37-08, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.